Zdrowe produkty w codziennej diecie

Zdrowe produkty w codziennej diecie

Nasza codzienna dieta powinna być zbilansowana i składać się ze zdrowych produktów. To wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Jakie produkty posiadają wiele cennych składników odżywczych i warto włączyć je do swojej codziennej diety? Sprawdź propozycje!

Mleko roślinne - nie tylko dla wegan

Mleko roślinne to produkt o wielu cennych właściwościach odżywczych, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Wybór jest ogromny - mleko migdałowe, ryżowe, sojowe, owsiane oraz wiele innych. Każde z nich posiada inne właściwości, ale łączy je przede wszystkim doskonały smak, a także możliwość używania do wielu potraw. Mleko roślinne możemy wykorzystać do różnego rodzaju wypieków, owsianek lub jako dodatek do koktajli. Jest doskonałym zamiennikiem tradycyjnego krowiego mleka, jednak posiada mniej kalorii. Dlatego też jest polecany osobom, które chcą zgubić zbędne kilogramy. To także doskonałe rozwiązanie dla wegan, osób nietolerujących laktozy, a także dla wszystkich, którzy chcą włączyć do swojej codziennej diety zdrowe produkty.

Czy kawa jest zdrowa?

Kawa to niezwykle cenny produkt, który posiada wiele pozytywnych właściwości korzystnie wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie. Udowodniono, że spożywanie kawy w umiarkowanych ilościach, czyli około 3-5 filiżanek dziennie może zmniejszać ryzyko przedwczesnej śmierci, a także rozwoju chorób układu krążenia,, cukrzycy typu II oraz niektórych nowotworów. Dodatkowo, wiele osób ceni sobie ten napój za niesamowity smak. Przy kubku gorącej kawy możemy się zrelaksować, a także pobudzić do działania. Wybór rodzajów kaw jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie cos dla siebie. Niezwykle popularna jest między innymi kawa ziarnista orzechowa, która posiada głęboki i intensywny smak. Zapachowe nuty orzecha laskowego sprawiają, że smak kawy jest niezwykle wyjątkowy i niepowtarzalny. Z pewnością posmakuje wszystkim fanom kawy.

Dlaczego warto jeść borówki?

Borówki to produkt uwielbiany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Może je spożywać same, ale świetnie nadają się również jako dodatek do wypieków, deserów, koktajli czy naleśników. Posiadają wiele właściwości leczniczych, między innymi przeciwdziałają powstawaniu komórek nowotworowych, zapobiegają marskości wątroby i wspomagają pracę tego organu, a także normalizują ciśnienie tętnicze krwi. Możemy je uprawiać samodzielne w przydomowym ogródku. Wystarczy wybrać odpowiedni krzak borówki amerykańskiej. Cena różni się w zależności odmiany, a sama uprawa nie jest wymagająca.