Zdrowe produkty, które warto włączyć do diety

Zdrowe produkty, które warto włączyć do diety

Nasza codzienna dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Z każdej strony otacza nas wiele niezdrowych produktów znajdujących się na sklepowych półkach. Zrobienie zdrowych zakupów może być wyzwaniem. Sprawdź zatem po jakie produkty zdecydowanie warto sięgać, aby nasza codzienna dieta była bogata w cenne dla naszego zdrowia składniki.

Produkty roślinne

Produkty roślinne są wykorzystywane przede wszystkim w diecie wegańskiej. Jednak wcale nie musimy być weganami, aby włączyć tego typu produkty do swojej diety. Produkty pochodzenia roślinnego są bogate w wiele drogocennych dla naszego zdrowia składników. Przede wszystkim są dobrym źródłem błonnika i białka. Po ich spożyciu uczucie sytości będzie nam towarzyszyło na dłużej. Zatem do naszej codziennej diety warto włączyć warzywa strączkowe, jak fasola, groch, soczewica. Nie zapominajmy o orzechach i nasionach, jak migdały, słonecznik czy pestki dyni. Również napoje roślinne, jak mleko owsiane czy sojowe są dobrym źródłem białka, witamin, a także posiadają niską zawartość tłuszczów. Tego typu produkty możemy wykorzystywać do różnego rodzaju posiłków, zarówno wytrawnych, jak i na słodko. Warto wprowadzić je do swojej codziennej diety.

Produkty bogate w antyoksydanty

Antyoksydanty, inaczej nazywane przeciwutleniaczami to związki chemiczne, których zadaniem jest przede wszystkim neutralizacja wolnych rodników. Wolne rodniki to natomiast cząstki, które przyspieszają proces starzenia, a także zwiększają ryzyko powstawania wielu chorób, w tym nowotworów. Do codziennej diety warto zatem wprowadzić produkty bogate w antyoksydanty. Znajdziemy je przede wszystkim w owocach i warzywach. Dobrym źródłem antyoksydantów są borówki, jeżyny, jagody, papryka, warzywa kapustne i wiele innych. Z łatwością znajdziemy tego typu produkty w każdym sklepie spożywczym. Warto jednak zastanowić się nad własną uprawą niektórych owoców i warzyw. Produkty z własnego ogródka obdarują nas pysznym smakiem i aromatem. Owoc, którego uprawa nie wymaga dużych umiejętności ogrodniczych jest krzak borówki amerykańskiej. Cena sadzonek różni się w zależności od odmiany.

Zdrowotne właściwości kawy

Udowodniono, że picie kawy wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Napój ten posiada wiele zdrowotnych właściwości. Między innymi poprawia krążenie krwi, zmniejsza ryzyko cukrzycy, chroni przed chorobą Parkinsona. To tylko niektóre z wielu właściwości pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Pamiętajmy, aby wybierać kawę wysokiej jakości. Dużą popularnością cieszy się kawa ziarnista Arabica, która uważana jest przez wielu za kawę najwyżej jakości, a przy tym posiada delikatny i łagodny smak.