Zadbaj o swoje zdrowie na wiosnę!

Zadbaj o swoje zdrowie na wiosnę!

Dłuższe dni i większa ilość słońca dodają życiowej energii i motywacji do działania. To świetny czas, aby zadbać o swoje zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Warto wprowadzić do swojego życia kilka zdrowych zmian, które zdecydowanie poprawią nasze samopoczucie na co dzień. Sprawdź, jak zadbać o swoje zdrowie na wiosnę!

Zmiana nawyków żywieniowych

Wiosna to idealny moment na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Nie tylko wtedy, kiedy zależy nam na zgubieniu nadprogramowych kilogramów po zimie. Zdrowe odżywianie sprawi, że będziemy czuć się pełni energii, a jakość naszego życia zdecydowanie się poprawi. Od czego zacząć? Zdrowe odżywianie najlepiej zacząć metodą małych kroków. Nie musimy od razu całkowicie rezygnować z ulubionych słodyczy czy mniej wartościowych przekąsek. Nawet na tego typu produkty znajdzie się miejsce w zrównoważonej diecie. Zacznijmy od tego, aby w każdym naszym posiłku znalazły się warzywa. Starajmy się zastępować słodkie przekąski owocami i pijmy dużo wody. Nawet takie drobne zmiany pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie. W zdrowym odżywianiu może nam pomóc także catering dietetyczny Gdynia. To świetny sposób dla osób, które żyją w ciągłym biegu i nie mają czasu na codzienne przygotowywanie pełnowartościowych posiłków.

Aktywność fizyczna

Nie zapominajmy o tym, jak ważny dla naszego zdrowia jest ruch. Wiosna, kiedy dni są coraz cieplejsze to idealny moment na spędzanie czasu aktywnie na świeżym powietrzu. Możliwości jest wiele - spacer, rower, rolki, jogging. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Starajmy się znaleźć taką aktywność, która będzie sprawiała nam przyjemność. Dzięki temu łatwiej będzie nam pozostać aktywnym. Zmotywujmy do działania bliskich! Wspólna aktywność fizyczna z przyjaciółmi czy rodziną może okazać się świetną formą spędzania wolnego czasu. W ten sposób połączymy przyjemne z pożytecznym. Nasz organizm z pewnością nam za to podziękuje i odpłaci się lepszym samopoczuciem i energią każdego dnia.

Badania i suplementy

Wiosna to świetna okazja do zrobienia profilaktycznych badań. Pamiętajmy o tym, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Raz w roku starajmy się zrobić przynajmniej podstawowe badania krwi. Warto także skontrolować poziom poszczególnych pierwiastków, jak magnes, żelazo, potas oraz witamin - D, B12. Na tej podstawie lekarz może przepisać nam suplementy diety, które uzupełnią niedobory w naszym organizmie. Do najczęściej stosowanych przez Polaków suplementów możemy zaliczyć witaminę D, gdyż dostęp do słońca przez większość roku jest ograniczona. Również tran norweski, czyli kwasy Omega-3 i Omega-6 są zalecane często do suplementacji ze względu na dietę ubogą w ryby i owoce morza.