Wyjątkowe piękno Toskanii

Wyjątkowe piękno Toskanii

Trudno nie zauważyć, że znajdziemy miejsca uwielbiane przez niemalże każdego. Północne Włochy to wyjątkowy region, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy aktywności fizycznej mogą latem chodzić po górach, a zimą zjeżdżać na nartach. Fani spektakularnych widoków oraz zabytków z prawdziwego zdarzenia oczywiście także nie będą czuli się zawiedzeni.

Hektary winorośli

Oczywiście Toskania nie kojarzy się tylko i wyłącznie z wyżej wymienionymi rzeczami. To właśnie tam produkuje się prawdopodobnie najlepsze białe wino na całym świecie. Z jakiego powodu? Jest to połączenie kilku aspektów. Świetnie pasuje tam klimat, który stanowi kombinację wilgotnego powietrza znad Morza Śródziemnego z wysoką temperaturą. Rzecz jasna nie należy zapominać o tradycji. Od wielu pokoleń mieszkańcy północnej części Półwyspu Apenińskiego mogą delektować się niezwykłym smakiem tego trunku. Widać to wyraźnie w zapiskach, które sięgają czasów Starożytnego Rzymu. Obecnie przykłada się ogromną wagę do tego, aby włoski skarb narodowy delektował miliony podniebień na całym świecie – także w Polsce.

Kultura pysznego jedzenia

Czy wina włoskie białe pije się samodzielnie? Można, ale jednak zdecydowana większość miłośników włoskiej kuchni wykorzystuje okazję do połączenia dwóch rzeczy, z których słyną Włosi. Mowa oczywiście o pizzy. Na pierwszy rzut oka nie ma nic niezwykłego w placku pszennym, do którego możemy dodać sos pomidorowy oraz rozmaite dodatki. Prawda jest jednak taka, że na Półwyspie Apenińskim uczyniono z tego fenomenalną wręcz sztukę. To właśnie tam właściciele trattorii mogą pochwalić się nieprawdopodobnymi kombinacjami. Bardzo wielu szefów kuchni potrafi przenieść nasze doznania smakowe na jeszcze wyższy poziom, poprzez dobranie do danej potrawy odpowiedniego wina, dzięki czemu uwalnia się jego aromat.

Architektura na miarę legendy

Właściwie nikt nie zdaje sobie sprawy, jak wiele zabytkowych miast różnej wielkości znajdziemy w Toskanii. Warto wymienić przynajmniej kilka z nich. Florencja do dzisiaj jest centrum kulturowym nie tylko Italii, ale także całego świata. Widać to po turystach przyjeżdżających także z różnych kontynentów. Pod kątem kultury, sztuki oraz architektury powinniśmy również udać się na moment do Sieny, znanej ze swojego ogromnego placu. Nie można także zapominać o Krzywej Wieży w Pizie oraz całym kompleksie baptysterium.