Wybierz zdrowe wersje popularnych produktów!

Wybierz zdrowe wersje popularnych produktów!

W sklepach mamy do czynienia głównie z produktami wysoko przetworzonymi. Oczywiście ulega to zmianie, ale nadal bardzo często nasze wybory skierowane są na tego typu żywność. Mimo wszystko, pamiętaj, że na półkowych sklepach znajdziesz też wiele ciekawych artykułów pozbawionych zbędnych dodatków. Do tego mogą stanowić one zamienniki czegoś, co naprawdę lubisz, lecz będą po prostu zdrowe. Zaciekawiony?

Miodek, ale ekologiczny

Mamy świadomość tego, że miód z hipermarketu stanowi najczęstszy wybór, jeżeli chodzi o miód. Jednak my zdecydowanie zachęcamy, by dać szansę sklepom internetowym, które mają własną pasieką bądź czerpią produkt ze sprawdzonych źródeł. Wtedy mamy pewność, że specjał został pozyskany w jak najlepszy sposób, traktując jednocześnie dobrze pszczoły. Szczególnie zalecamy miód gryczany, który oprócz walorów smakowych posiada też liczne właściwości prozdrowotne. Bardzo często stosuje się go przy chorobach związanych z układem krążenia. Dołożylibyśmy też działanie odtruwające w kwestii miażdżycy oraz wątroby. Komórki kostne mają także szansę na odbudowę. Pamiętajmy, że smak jest mocno wyrazisty, ale nie jest to oczywiście wada. Po prostu musimy dostosować miodek do swoich preferencji.

Zamień zwykłe jogurty na te wegańskie

No właśnie, jogurty wegańskie w rozmaitych wariantach to Twój sojusznik. Niejednokrotnie bywa tak, że typowe wersje sklepowe posiadają dużą ilość konserwantów czy zbędnych dodatków. Nie trać na to czasu skoro możesz dać szansę znacznie lepszej wersji. Niektórzy uwielbiają też jogurty owocowe, a nie tylko naturalne. Rozumiemy to, dlatego gwarantujemy, że znajdziesz również przepyszne, słodkie jogurciki. Te zdecydowanie przypadną też do gustu Twoim dzieciakom, rozpieszczając ich kubki smakowe. Zawsze zwracaj uwagę na skład niezależnie od sklepu. Warto wyrobić sobie taki nawyk, aby spożywać to, co dobre i wskazane dla naszego organizmu. W przyszłości zobaczysz, jak opłacalna była to inwestycja.

Uwielbiasz ciasta i inne słodkości? Postaw na zdrowszą alternatywę

Musimy się przyznać, że my również kochamy to, co słodkie pod różną postacią. Wszystkie grzeszki wyznane, ale chwila - przecież nie musisz kupować niezdrowych ciast czy babeczek. Wyśmienita cukiernia Sopot zapewni Ci urozmaicone pozycje, które mogą być pozbawione większej ilości cukru bądź do produkcji zostały wykorzystane jedynie naturalne składniki. Coraz większą popularność zdobywają ciasta wegańskie. Wcale nas to nie dziwi! Przede wszystkim są smaczne, ale też bardzo zdrowe!