Wegańskie przyjęcie urodzinowe

Wegańskie przyjęcie urodzinowe

Urodziny to idealna okazja na zorganizowanie przyjęcia. Być może właśnie zbliżają się Twoje urodziny i chciałbyś wyprawić imprezę i świętować z najbliższymi? A może ktoś z Twoich bliskich ma niedługo urodziny i chcesz zorganizować imprezę-niespodziankę? Z pewnością przyda Ci się parę wskazówek, jak zorganizować wegańskie przyjęcie.

Wege - zdrowo i kreatywnie

Dieta wegańska cieszy się obecnie ogromną popularnością. Polega ona na wykluczeniu z jadłospisu wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Wiele osób decyduje się na przejście na weganizm ze względów ideologicznych, ale także zdrowotnych. Organizacja wegańskiego przyjęcia wcale nie musi być wyzwaniem. Zwłaszcza teraz, kiedy w sklepach możemy znaleźć wiele wegańskich zamienników tradycyjnych produktów. Dzięki temu gotowanie wegańskich potraw jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Dania wegańskie na pewno posmakują także osobom, które na co dzień nie są wege. Być może zainspirujesz także gości do zmiany swojej codziennej diety.

Coś na ciepło, coś na zimno

Na przyjęcie urodzinowe warto przygotować nie tylko przekąski, które łatwo jest chwycić w dłoń. Na początku przyjęcia dobrze będzie zaserwować także coś na ciepło, dzięki czemu goście będą mogli się najeść. Dobrym pomysłem może być wegańska zupa krem. Jej przygotowanie jest niezwykle proste. Bazą takiej zupy jest bulion warzywny bez dodatku mięsa. Jeśli wykorzystamy wystarczająco dużo warzyw oraz ziół nasza zupa będzie niezwykle aromatyczna i posmakuje wszystkim gościom. Możesz także przygotować wegańskie curyy, z dodatkiem dyni czy batatów lub warzywne kotlety z kaszą jaglaną. To bardzo łatwe dania z dostępnych w każdym sklepie składników, które z pewnością zdobędą uznanie gości, nawet jeśli nie stosują na co dzień diety wegańskiej.

Wegańskie słodkości

Na wegańskiej imprezie urodzinowej nie może zabraknąć słodkości. Główną atrakcją powinien być oczywiście tort wegański. Warszawa, Łódź i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie z powodzeniem znajdziemy cukiernię, która przygotuje dla nas pyszny wegański tort. Możemy także spróbować przygotować go samodzielnie. Zrobienie wegańskiego tortu niewiele różni się od tradycyjnego. Jedyną różnicą są oczywiście składniki. Powinniśmy przede wszystkim zaopatrzyć się w wegańskie zamienniki masła czy śmietany. Na szczęście dieta wegańska staje się coraz bardziej popularna, a wegańskie odpowiedniki tradycyjnych produktów znajdziemy w wielu sklepach.