Wegańskie i pyszne produkty w Twojej kuchni!

Wegańskie i pyszne produkty w Twojej kuchni!

Nie musisz przestrzegać ściśle diety wegańskiej, aby móc postawić na właśnie takie produkty. Nic dziwnego, że się nad nimi zastanawiasz, skoro ich smak jest po prostu genialny. Wystarczy tylko dobrze przemyśleć, czego tak właściwie pragniesz spróbować najpierw. Wtedy wszystko będzie zdecydowanie dużo łatwiejsze. Przemyśl tylko, jakie masz oczekiwania względem takich produktów.

Najpierw zacznijmy od kultowego tofu

Nie mamy wątpliwości, że tofu wędzone podbije Twoje serce. To roślinne cudo bogate jest w niekończące się pokłady białka. No dobrze, nawet tutaj nastanie koniec, ale na pewno tofu ma go pod dostatkiem. Wystarczy, że spojrzysz na tabelę wartości, by zorientować się, jak wygląda sytuacja. Nie zawsze jesteśmy w stanie określić w końcu dokładną ilość białka. Ponadto tofu wędzone posiada już samo w sobie genialny posmak. Wystarczy, że tylko dodasz odpowiednie przyprawy, do tego nieco je podsmażysz i tym samym otrzymasz cudowny przysmak w przeciągu dosłownie kilku chwil. Czasami wystarczy tylko tyle. No i z pomocą tofu przygotujesz różne danie, choćby tofucznicę rozumianą jako jajecznicę tylko w wersji wegańskiej. Możesz też śmiało przygotować chociażby wege curry. Opcji jest przecież mnóstwo.

Mleka roślinne to kolejny must have

Mleko kokosowe, owsiane, zbożowe. Moglibyśmy tak wymieniać bez końca, ale chodzi tu przede wszystkim o to, że nie jest ono pozyskiwane od zwierząt. Wykorzystywane są tylko i wyłącznie rośliny, aby wyprodukować tak wspaniałe produkty. Dlaczego wspaniałe? Z powodzeniem dodasz je do porannej kawy, owsianki, płatków czy czegokolwiek sobie zażyczysz. Smakiem przypominają mleko lub ich smak jest po prostu wyjątkowy. Taki kompan sprawdzi się wyśmienicie. Wystarczy tylko, że dobierzesz rodzaj mleka pod swoje szczególne preferencje. Jeśli nigdy nie miałeś z żadnym styczności, czeka Cię kilka ekscytujących eksperymentów. Jesteśmy co do tego jak najbardziej przekonani i wręcz pewni. Próbuj jednak kompletnie nowych rzeczy, nie doznasz absolutnie zawodu. Zaufaj nam!

Znajdziesz również śmiało godnych zamienników mięsa i wędlin

Mięsa i wędliny wydawałaby się największą zmorą. Ponownie, nic bardziej mylnego. Mięsa i wędliny możesz łatwo zastąpić roślinnymi alternatywami. Zamienniki będą łudząco przypominać mięso w smaku, co dla jednych będzie ogromnym plusem. Jeśli tęsknisz za wędliną na diecie wegańskiej, spokojnie, bez problemu to ogarniemy w sposób bezbolesny, korzystny dla zdrowia i dla samego Ciebie. Jesteśmy przekonani, że wręcz się zakochasz. Spróbuj!