Przygotuj pyszne menu na 18. urodziny

Przygotuj pyszne menu na 18. urodziny

Osiemnaste urodziny to przeważnie wielkie wydarzenie dla nastolatka. To symboliczny krok w stronę dorosłości. Jest to oczywiście kwestia umowna, ponieważ nastolatek nie staje się wtedy automatycznie dorosły. Jednak warto potraktować całość poważnie i pokazać Twojemu dziecku, że wydarzenie stanowi dla Ciebie kluczowe wydarzenie. Dzisiaj pomożemy Ci je zorganizować pod względem jedzenia. Co powinno się znaleźć na takiej domówce?

Głównym gwoździem programu jest bez wątpienia tort

Jeżeli jesteś fanem pieczenia tortów, możesz przygotować ciasto całkowicie samemu. Jednak jest to żmudne i zazwyczaj czasochłonne zajęcia. Właśnie dlatego chcielibyśmy zaproponować Ci gotowe torty Warszawa. Warto wybrać zaufaną oraz sprawdzoną cukiernię. Możesz też poczytać opinie na temat danego lokalu w social mediach. Wtedy zyskasz pewność, że tort będzie przepyszny i nie zawiedzie Cię. Możesz wybrać dowolny smak tortu, ale też jego wygląd. Spora liczba klientów decyduje się na wersje tematyczne. Tym bardziej, że impreza osiemnastkowa zazwyczaj ma motyw przewodni. Chcemy, aby impreza była niezapomniana, jak również oryginalna. Nic dziwnego skoro mamy zapamiętać ją na całe życie. Zależy nam, aby Twoje dorastające dziecko zyskało cudowne wspomnienia pełne wrażeń.

Coś pysznego na ciepło

Wydawałoby się, że nastolatkom wystarczą chipsy i jakieś słodycze. Nic bardziej mylnego! Z własnego doświadczenia wiemy, że dzieciaki doceniają obecność ciepłych posiłków. Tym bardziej, że zazwyczaj na takiej imprezie znajdziemy też alkohol. Duża część solenizantów przygotowuje więc dwa, a nawet trzy dania. Podstawę stanowi zupa i drugie dania. Upewnij się wcześniej, jakie preferencje żywieniowe mają zaproszeni goście. Jesteśmy przekonani, że Ci będą bardzo zadowoleni. Pamiętaj też o tym, że niektórzy ze znajomych są weganami lub wegetarianami. Właśnie te preferencje żywieniowe są niezwykle kluczowe. Nie chcemy, aby doszło do mało komfortowej sytuacji, w której zabraknie potraw dla przybyłych znajomych.

No i coś znakomitego na zimno

Tutaj wchodzą oczywiście wcześniej już wspomniane chipsy, słodycze, jednak też zimne przekąski. Mogą być to mini kanapeczki, mini tortillki lub pyszne sałatki. Znowu doświadczenie podpowiada nam, że klasyczna sałatka cezar podbija serca zebranych. Do tego pyszne grzanki i świetna przekąska gotowa. Dostosuj liczbę posiłków do obecnych gości, aby równocześnie nie musieć potem wyrzucać jedzenia. Niestety wtedy marnujemy dostępne zasoby, co jest bardzo kłopotliwe oraz nienajlepsze dla naszej planety.