Propozycje popularnych dań w wersji wegańskiej

Propozycje popularnych dań w wersji wegańskiej

Potrawy wegańskie często do złudzenia przypominają te klasyczne - nie tylko pod względem wyglądu, ale też smaku. Przeważnie szukamy również zamienników tradycyjnych produktów. Właśnie dlatego dobrze jest wziąć pod uwagę dane alternatywy. No dobrze, ale po kolei. Dzisiaj przedstawimy Ci szereg dań, odpowiadających Twoim zróżnicowanym preferencjom. Mamy nadzieję, że będziesz śmiało korzystać z tych opcji.

Wyśmienite pierogi jak u babci

Trzeba przyznać, że większość z nas uwielbia pierogi Warszawa w rozmaitych wersjach. Przede wszystkim liczy się ciasto oraz farsz. Dzięki tym dwóm komponentom mogą powstać pyszne wyroby. Nie mamy jednak wątpliwości, że pierogi jak u babci mogą zostać zastąpione tymi wegańskimi. Nie twórz w swojej głowie żadnych ograniczeń, a przekonasz się, że jesteś w stanie stworzyć lub po prostu zamówić cudowne, wegańskie pierogi z konkretnego lokalu. Szczególnie, jeżeli nie masz czasu tego dnia gotować, sięgnij po jedzenie, które będzie spełniało Twoje oczekiwania. Możesz śmiało znaleźć pierogi ruskie lub z mięsem - tyle, że wegańskim. Taka wersja nie będzie uwzględniała przy tym krzywdy zwierząt, zostaną wykorzystane jedynie naturalne składniki pełne zdrowych i odżywczych elementów. Gwarantujemy!

Jak zastąpić jajka w cieście?

No właśnie - ciasta. Pewnie od razu na myśl przyszły Ci różnorodne wypieki dostępne od ręki. Mowa tu przykładowo o szarlotce czy serniku. W każdym z tych przypadków jesteś w stanie znaleźć zamienniki jajek. Większość sklepów z wegańską żywnością oferuje swego rodzaju masy jajeczne pod postacią proszku. Jednak nie znajdziesz tam tak naprawdę ani grama jajka, co staje się szczególnie istotne. Wykreujesz więc niesamowite ciasta, ale też naleśniki czy pancakes. Ponadto dobierz określone dodatki, które najbardziej wpadają w Twój gust. Nutella wegańska? Nic prostszego! Możesz zrobić ją nawet samodzielnie. Jeżeli natomiast potrzebujesz odrobiny wsparcia, zajrzyj do asortymentu jednego z wegańskich sklepów.

Coś modnego i znakomitego, czyli ramen

Jeżeli chcesz sięgnąć po najlepszy ramen Łódź, postaw na ten wegański. Rameny pozbawione mięsa mogą być równie dobre, wystarczy odpowiednio je przygotować. Wiele miejsc wykorzystuje też typowo wegańskie produkty jak na przykład wege jajko, które wygląda praktycznie tak samo jak to klasyczne. Dołożylibyśmy także zastępcę bekonu, który sprawdzi się doskonale. Chrupki, przyrumieniony - przecież o to chodzi. Nie musisz wcale kupować mięsnego produktu. Nie wierzysz? Udaj się do sklepu i spróbuj sam!