Poznaj 5 niezbędnych akcesoriów kuchennych!

Poznaj 5 niezbędnych akcesoriów kuchennych!

Kuchenne gadżety mogą zdecydowanie ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków. Od czego zacząć gromadzenie swojej kolekcji? Poniżej kilka sprawdzonych pomysłów, które warto przemyśleć i wybrać na początek choćby kilka z nich. Dzięki temu z pewnością gotowanie stanie się prostsze i szybsze!

Blender - mały zawodnik do zadań specjalnych

Blender ręczny może pomóc wyczarować Ci prawdziwe cuda! Począwszy od przyrządzania smakowitych szejków owocowych, przez zupy krem. To naprawdę multifunkcyjne urządzenie, które jest w stanie sprostać wielu zadaniom. Umiejętne zastosowanie tego sprzętu sprawi, że codzienne posiłki mogą ulec znacznemu urozmaiceniu.

Brytfanna, która wzniesie Twoje obiady na wyższy poziom!

Brytfanna Zwieger to przykład kolejnego gadżetu, który pomoże Ci w przyrządzeniu dań na ciepło. Sprawdzi się zarówno do zapiekania, duszenia, jak i smażenia potraw. Po umieszczeniu w niej składników i doprawieniu - po ulokowaniu w piekarniku czy kuchence - pomoże Ci wyczarować idealnie wypieczone danie. Nadaje się zarówno do przygotowania mięs, ryb, jak i wszelkiego rodzaju zapiekanek. To jednak nie koniec - można w nich także przygotować chleby i ciasta!

Zestawy ostrych noży

Ostrza noży z czasem mogą ulec zniszczeniu - w efekcie nie będą spełniać swojej głównej funkcji. Irytacja i czas stracony podczas sięgania po tępe noże to nie wszystko. Wbrew pozorom posługiwanie się takimi zużytymi nożami może w większym stopniu przyczynić się do ryzyka skaleczeń niż w przypadku nowego, dobrze naostrzonego noża! Warto wziąć to pod uwagę podczas kolejnych zakupów. Nie zwlekaj zatem - zrewiduj stan swojego dotychczasowego kompletu noży, a jeżeli okaże się, że faktycznie będzie on wymagać wymiany - nie czekaj!

Garnki i patelnie typu wok

Przygotowywanie potraw może być o wiele szybsze i prostsze jeżeli do dyspozycji będziesz mieć bazowe narzędzia. Garnki z wysokiej jakości stali zapewnią Ci komfort gotowania przez długie lata przy odpowiednim użytkowaniu. Miarka pozwalająca odmierzać ilość płynu znajdująca się wewnątrz garnka to dodatkowe ułatwienie. Z kolei na patelni typu wok przyrządzisz dużą porcję obiadu i poddusisz ją dokładnie tak, jak restauracyjni kucharze!

Powyższe propozycje są uniwersalne i powinny sprawić, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno ten początkujący jak i bardziej wprawiony kucharz. Przejrzyj swoją dotychczasową kolekcję kuchennych narzędzi i zastanów się, co mogłoby wpłynąć na podniesienie Twojego komfortu podczas gotowania!