Postanowienie noworoczne: mniej kilogramów. Jak się do tego zabrać?

Postanowienie noworoczne: mniej kilogramów. Jak się do tego zabrać?

Zbliża się koniec roku, a to dla wielu czas na ustalenie postanowień noworocznych. Wśród nich, jednym z najczęstszych postanowień jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Jak się do tego zabrać, aby odchudzanie było przede wszystkim skuteczne, a także, żeby wytrwać w postanowieniu dłużej niż parę dni? Sprawdź!

Jak wytrwać w postanowieniu noworocznym?

Nowy Rok to dla wielu idealna okazja, aby zadbać o swoje zdrowie oraz figurę i zmienić sposób odżywiania. Jednak niekiedy zdarza się, że zapał noworocznych postanowień szybko znika i ciężko nam jest wytrwać w nich na dłużej. Jak zatem rozpocząć odchudzanie w Nowym Roku i wytrwale dążyć do utraty zbędnych kilogramów? Przede wszystkim ustalmy realistyczny cel. Taki, który będziemy w stanie zrealizować. Na przykład, załóżmy, że będziemy zrzucać od 0,5 do 1 kilograma tygodniowo. Według dietetyków jest to zdrowe tempo chudnięcia. Jest to zatem cel, który możemy łatwo zrealizować, a jednocześnie nie zniechęcimy się zbyt szybko. Po drugie, rozpoczęcie zmian warto zacząć od znalezienia motywacji. Dzięki temu łatwiej będzie nam się zmobilizować do działania. Zastanów się, dlaczego chcesz zgubić zbędne kilogramy. Być może chcesz zadbać o swoje zdrowie albo poprawić wygląd swojej sylwetki? Argumenty zapisz na kartce i wracaj do nich, gdy złapie cię chwila zwątpienia.

Jak zdrowo schudnąć?

Odchudzanie warto rozpocząć od wyliczenia swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. To nic innego jak określona ilość energii, którą należy dostarczyć organizmowi, by utrzymać jego prawidłowe funkcjonowanie. Zapotrzebowanie zależne jest od płci, wieku czy aktywności w ciągu dnia. Jeśli chcemy schudnąć, od dziennego zapotrzebowania kalorycznego należy odjąć od 300 do 500 kcal. Dzięki temu znajdziemy się na deficycie kalorycznym i tym samym rozpoczniemy proces chudnięcia. Aby mieć pewność, że spożywamy odpowiednią ilość kalorii, powinniśmy zacząć je liczyć. Dostępne są różnego rodzaju aplikacje na smartfona, które pomogą nam w obliczeniach. Niezbędna może okazać się także waga kuchenna. Do swojej diety warto dodać dużą ilość warzyw oraz owoców. Oczywiście powinniśmy zrezygnować ze słodyczy i produktów wysoce przetworzonych. Jednak bardzo ważny jest zdrowy rozsądek i umiar, dlatego raz na jakiś czas możemy sobie pozwolić na ulubioną przekąskę. Dzięki temu nie będziemy odbierać diety jako coś nieprzyjemnego, a stanie się ona dla nas sposobem odżywiania dostosowanym do naszych potrzeb.

Dieta dla zapracowanych

W dzisiejszych czasach odchudzanie jest znacznie prostsze. Dużo pracujesz i nie masz czasu na przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków na każdy dzień? Najlepszym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny. Gdańsk, Sopot i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie z pewnością znajdziemy firmę oferującą catering dietetyczny. Ty ustalasz jedynie ilość kalorii jaką chcesz spożywać, a także rodzaj diety - może być klasyczna czy wegetariańska. Firma przygotuje dla Ciebie świeże i zbilansowane posiłki, a następnie dostarczy je codziennie pod drzwi Twojego domu. To świetne ułatwienie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu lub nie do końca wiedzą jak rozpocząć swoją przygodę z odchudzaniem.