Pomysły na: kuchenne prezenty na wesele i parapetówkę!

Pomysły na: kuchenne prezenty na wesele i parapetówkę!

Czy przyszli Państwo Młodzi nie zawarli w zaproszeniach ślubnych szczegółów dotyczących prezentu? A może nie wyznaczyli także listy prezentów ślubnych lub samodzielnie chcesz wybrać podarek, który będzie dla nich zarówno praktyczny, jak i nieoczekiwany? Oto kilka inspiracji kuchennych, które możesz wykorzystać jako pomysł na prezent weselny, a także na… parapetówkę!

Gerlach – praktyczne prezenty weselne

Jednym z bardziej popularnych wymogów, który łączy i charakteryzuje prezenty zarówno na ślub, jak i parapetówkę, jest właśnie ich praktyczność. Nawet jeśli para mieszka razem od kilku lat, prezent ślubny do kuchni to prezent idealny, ponieważ nie będzie porzucony w kącie, a jego codzienne użytkowanie może każdego dnia przypominać o tak wyjątkowej chwili, jaką była ceremonia zawarcia związku małżeńskiego. Komplety garnków i sztućców od renomowanego producenta takiego jak Gerlach, ZENKER czy Zwieger to prezenty na lata i trudno trafić na coś bardziej praktycznego.

Drobne upominki dla bliskich i przyjaciół rodziny

Jeśli jednak masz ograniczony budżet lub para, u której gościsz, nie jest Twoją najbliższą rodziną, warto postawić na upominek drobniejszy, ale równie praktyczny. Pamiętaj, że renomowani producenci tacy jak Gerlach oferują nie tylko garnki i zestawy sztućców, ale także akcesoria kuchenne najwyższej jakości, na przykład wysokogatunkowe szklane pojemniki na żywność, zestawy noży, komplety sztućców serwisowych ze stali nierdzewnej czy idealne na parapetówkę patelnie naleśnikowe. Możesz także rzucić okiem na drobiazgi takie jak zdobione korkociągi i kieliszki, spersonalizowaną i grawerowaną drewniana deskę do krojenia czy zestaw porcelanowych filiżanek.

Oryginalnie i nietuzinkowo, ale nadal kuchennie!

Zastanów się, czy obdarowane osoby chętnie przebywają w kuchni i jakie są ich preferencje żywieniowe oraz marzenia związane chociażby z kulinarnymi podróżami. Być może świetnym pomysłem będzie dla nich zestaw do przygotowywania sushi…? Pamiętaj, by przy wyborze kierować się preferencjami nie: swoimi, a Państwa Młodych lub świeżo upieczonych domowników, będących wreszcie na własnym garnuszku. Możesz zainwestować w kurs gotowania, oryginalną książkę kucharską z kuchnią egzotyczną lub wieczór z kolacją i degustacją – idealną, by choć odrobinę przedłużyć podróż poślubną. Pamiętaj, że podobne propozycje sprawdzą się również w przypadku rocznic, w tym okrągłych – takich jak srebrne czy rubinowe gody – oraz wszystkich innych wyjątkowych momentów, na przykład wspólnie obchodzonych świąt i imprez.