Najlepsze garnki do Twojej kuchni

Najlepsze garnki do Twojej kuchni

Garnki to podstawowe naczynia w każdej kuchni. Bez nich gotowanie byłoby niemożliwe. Bardzo ważne jest, aby wybierać naczynia wysokiej jakości. Dzięki temu posłużą nam na długo, a codzienne przygotowywanie posiłków będzie szybkie i przyjemne. Jakie garnki najlepiej sprawdzą się w nowoczesnej kuchni? Podpowiadamy!

Garnki granitowe

Garnki granitowe cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoje właściwości. Przede wszystkim, granit jest odporny na różnego rodzaju zarysowania i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, granit doskonale rozprowadza ciepło i zapobiega przypalaniu się potraw podczas gotowania. Korzystanie z tego typu naczyń jest bardzo praktyczne i wygodne. Sprawdzą się nawet podczas intensywnego używania. Posiadają one specjalną powłokę, dzięki której żywność nie przywiera do powierzchni garnka. Utrzymane są zazwyczaj w eleganckiej, ciemnej kolorystyce, dlatego doskonale sprawdzą się w każdej nowoczesnej kuchni. Są trwałe, solidne i sprawdzą się do każdego rodzaju kuchenki.

Garnki aluminiowe

Garnki aluminiowe są niezwykle popularne ze względu na stosunek jakości do ceny. Wykorzystuje się je zarówno w restauracjach, jak i domowych kuchniach. Są niezwykle wytrzymałe, odporne na wysokie temperatury i przystosowane zarówno do kuchenki jak i piekarnika. Dodatkowo, są odporne również na rdzewienie. Aluminium szybko się nagrzewa, dzięki czemu gotowanie jest jeszcze szybsze i prostsze. Garnki aluminiowe posiadają specjalną powłokę, dzięki której żywność nie przyczepia się do dna i nie przypala. Wybór tego typu garnków jest ogromny. W sklepach możemy znaleźć zarówno pojedyncze naczynia, jak i całe zestawy składające się z garnków o różnych rozmiarach, ale również brytfanny, rondli oraz zestawów z czajnikiem czy patelniami. Z pewnością uda nam się skompletować zestaw naczyń idealny do naszej nowoczesnej kuchni. Co ważne, naczynia aluminiowe można myć w zmywarce, a także wykorzystać do przygotowywania dań z piekarnika.

Garnki żeliwne

Jeśli mowa o trwałych i solidnych garnkach do codziennego gotowania, nie można nie wspomnieć o garnkach żeliwnych. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przy odpowiedniej eksploatacji mogą nam posłużyć przez wiele lat. Bardzo trudno jest je przypalić, gdyż są odporne na wysokie temperatury. Pasują do wielu kuchenek, w tym także do płyty indukcyjnej. Posiadają grube ścianki, dzięki którym temperatura dań jest długo utrzymywana. Garnki żeliwne to ponadczasowy i niezwykle praktyczny wybór!