Kiedy rozpocząć suplementację?

Kiedy rozpocząć suplementację?

Dbanie o zdrowie jest bardzo ważne, aktywność fizyczna, prawidłowy sen, a także zbilansowana dieta to podstawa, jeżeli chcemy by nasz organizm funkcjonował w prawidłowy sposób. Często bywa tak, że sama dieta nie wystarczy i należy wspomóc organizm dodatkowymi witaminami i suplementami. Szczególnie jest to ważne, gdy jesteśmy na diecie wegańskiej i wegetariańskiej, ale także gdy nie lubimy konkretnych produktów jak np. szpinak, brukselki czy brokuły. Jakie suplementy warto stosować? O tym przeczytacie w poniższym artykule!

Suplementacja – kiedy ją wprowadzić?

Nawet odżywiając się bardzo zdrowo, może zdarzyć się tak, że w naszym organizmie zabraknie jakichś minerałów i witamin. Szczególnie zimą, gdy jemy mniej owoców oraz warzyw, warto wprowadzić witaminy w kroplach lub tabletkach. Obowiązkową witaminą, która musimy zażywać zimą w naszym klimacie jest witamina D, czyli witamina słońca. Na jej niedobór cierpi nawet 90% naszego społeczeństwa. Organizm powinien być przez nią wspomagany od września do kwietnia, wtedy kiedy słonecznych dni jest dużo mniej. To bardzo ważne, ponieważ jej niedobór źle wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, możemy powodować pogorszenie nastroju, rozdrażnienie, a nawet stany depresyjne i depresję.

Dla kogo kompleks orzecha?

Problemy z trawieniem i układem pokarmowym dotykają wielu z nas. Wiele osób traktuje to, jako dość wstydliwy i niezręczny temat i boi się skorzystać z pomocy lekarza lub dietetyka. Warto wiedzieć, że jeżeli i nam zdarzają się wzdęcia lub czujemy, że trawienie nie odbywa się w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności warto sięgnąć po odpowiednie suplementy, dzięki którym pozbędziemy się wstydliwego i uciążliwego problemu. Przykładem skutecznego w tym temacie suplementu, jest kompleks orzecha. To produkt w 100% naturalny, odpowiedni dla wegan i wegetarian. By zobaczyć efekty jego działania, musimy stosować go regularnie. Występuje w formie płynnej, za co docenia go wiele osób.

Suplementy dopasowane do Twoich potrzeb

Suplementy są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim możemy uzupełnić braki witamin i minerałów w naszym organizmie. Jednak należy pamiętać, że nie zastąpią nam one odpowiedniej diety, która stanowi podstawę naszego zdrowia. Ważne jest by słuchać potrzeb swojego organizmu i stosować suplementy te, które są nam niezbędne. Pamiętajmy by stosować się do zaleceń lekarza i zażywać prawidłową ilość produktów. Należy szczegółowo zapoznać się z ulotką załączoną do produktu.