Jak dopasować tort do solenizanta?

Jak dopasować tort do solenizanta?

Tort to najważniejszy element każdej imprezy, niezależnie od tego ile osób świętuje razem z nami. Wybór może okazać się kłopotliwy, zwłaszcza jeśli szykujemy tort nie dla siebie, a dla osoby, na której cześć organizujemy przyjęcie. Podpowiadamy więc, na co zwrócić uwagę przy wyborze tortu, aby był smaczny i spersonalizowany.

Urodziny

Pierwsze co przychodzi nam na myśl mówiąc o torcie, to oczywiście urodziny. Jest to jeden z tych dni w roku, który jest cały zarezerwowany na przyjemności solenizanta. Gotowe torty warszawa, są elementem urodzin osób w każdym wieku, od najmłodszych po tych, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem życiowym. Pierwsze pytanie, jakie należy sobie zadać wybierając odpowiedni tort, jest to o wiek solenizanta. Czy jest on dorosły, czy może chodzi o dziecko? Kolejną sprawą są upodobania osoby, w tym kolorystyka, smaki i wygląd. Jeśli chodzi o tort dla dziecka, z doświadczenia wiemy, że ich upodobania zmieniają się z roku na rok, a dzieci szybko się nudzą. Warto tu postawić na aktualnie lubianą kreskówkę, postać lub zabawkę. Torty dla dorosłych mogą być udekorowane imieniem, wiekiem lub napisem, a także ulubionymi kwiatami lub czymś związanym z hobby.

Wesele

Tort na wesele zamawiają najczęściej państwo młodzi. Nie zawsze jest to wybór konkretnie pod ich smaki. Tort weselny to atrakcja przede wszystkim dla gości, która jest przy okazji podziękowaniem za przybycie. Dobrze jest zastanowić się, czy na weselu będą również dzieci i podzielić tort na dwa lub trzy różne smaki. Torty na większą ilość osób są piętrowe, więc dla cukierni nie będzie to żaden problem. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie każdy lubi mocno słodkie smaki. Kompromisem jest tu smak owocowy oraz jeden z tych bardziej słodkich, typu czekolada. Wygląd tortu to kwestia indywidualna, która zazwyczaj wiąże się z wystrojem sali. Wiele osób stawia także na tradycyjny biały tort ozdobiony kwiatami, płatkami złota, kokardami lub perełkami.

Inne okazje

Okazji do świętowania w życiu każdego z nas nie brakuje. Torty przestały być już tylko atrakcją na urodziny czy wesela. Wiele osób zamawia je również na imieniny, chrzciny, komunię, wieczór panieński czy kawalerski. Torty na chrzciny i komunię podobnie jak te na wesela wybiera się przede wszystkim pod gości. Ciekawą propozycją będą torty personalizowane na wieczory kawalerskie i panieńskie. Taki tort powinien być wystrzałowy, śmieszny i kolorowy. Musi nawiązywać do zawarcia związku i być spersonalizowany pod osobę świętującą swój dzień.