Doskonałe śniadanie do łóżka

Doskonałe śniadanie do łóżka

Wolne od pracy poranki charakteryzują się uśmiechem i lenistwem. Niezależnie od tego, jaką pogodę widzimy za oknem, w naszych sercach zdecydowanie dominuje uśmiech i zadowolenie. Wszystko to dlatego, że nie mamy żadnych obowiązków, które będą nas ograniczać. To idealny dzień na zjedzenie pierwszego posiłku dnia w towarzystwie pościeli prześcieradła.

Zdrowo i smacznie

Coraz większa liczba osób odchodzi od jedzenia mięsa na rzecz przejścia na wegetarianizm. Niektórzy idą jeszcze o krok dalej i niwelują za swojej diety wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, nawet te niezawierające w sobie mięsa. Dobrym przykładem w tym miejscu mogą być ptasie jaja, które od zawsze stanowiły doskonałe i bardzo zdrowe źródło białka dla wielu z nas, także wegetarian. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy znaleźć wiele alternatywnych rozwiązań dla produktów pochodzenia zwierzęcego. Mleko owsiane idealnie nada się do tradycyjnych śniadaniowych przysmaków, takich jak owsianka z owocami, czy też świeżo zaparzona biała kawa.

Dodatek do jedzenia

Oczywiście śniadanie w łóżku nie może odbyć się bez kubka ulubionego, gorącego napoju. Preferencje są bardzo, ale to bardzo różne. Najczęściej do wyboru jest herbata oraz kawa. Ziarnista Arabica, cappuccino, czy też podwójne espresso to tylko kilka z rodzajów, które na całym świecie cieszą się niesamowitą popularnością. Wśród herbat dominuje znana z Wielkiej Brytanii czarna, zielona, a w okresie świąteczno-noworocznym w wielu kubkach i filiżankach pojawiają się aromaty przypominające pomarańcze oraz goździki. Warto również zaznaczyć, że znajdziemy mnóstwo sposobów na posłodzenie naszego napoju. Większość stosuje do tego cukier, jednak zdarzają się osoby używające miodu, a nawet mleka w przypadku herbaty. Niezależnie od panujących trendów, Twoja kawa lub herbata ma najbardziej smakować Tobie, a nie nikomu innemu.

Co może znaleźć się na talerzu?

Śniadanie do łóżka powinno zostać przygotowane w specjalny sposób. Oczywiście, niektórym mogą wystarczyć standardowe kanapki z serem i pomidorem, aczkolwiek być może to jest moment na coś więcej. Miska owoców, które poleca producent borówki amerykańskiej, czy też jajecznica przygotowana ze świeżych jajek, na której przygotowanie nie ma czasu na co dzień. Najważniejsze w tym posiłku jest całkowite odcięcie się od rzeczywistości i negatywnych uczuć. Ulubiona książka lub zaniedbany w ostatnim czasie serial mogą doskonale komponować się ze śniadaniem w łóżku.