Czy weganizm jest dla Ciebie? Spróbuj tych produktów i przekonaj się!

Czy weganizm jest dla Ciebie? Spróbuj tych produktów i przekonaj się!

Weganizm zyskuje w ostatnich latach bardzo dużą popularność. Wiele osób rezygnuje z mięsa nie tylko z powodów zdrowotnych, ale również światopoglądowych. Stoją za tym głównie zmiany klimatyczne oraz troska o zwierzęta i warunki, w których są hodowane. Wielu wegan chętnie sięga po różne zamienniki mięsa, np. tofu czy kotlety sojowe. Chcesz sprawdzić, czy weganizm jest dla Ciebie? Zerknij na nasze propozycje!

Ser Violife – naturalny zamiennik goudy

Weganie rezygnują nie tylko ze spożycia mięsa, ale również produktów pochodzenia zwierzęcego. Jednym z nich jest żółty ser, powstający z połączenia mleka, enzymu oraz odpowiednich kultur bakterii. Dla wielu osób jest to składnik nie do zastąpienia w potrawach, zwłaszcza takich jak pizza czy spaghetti. Czy będąc weganinem, trzeba zatem zrezygnować z przygotowywania tych dań?

Absolutnie nie! Wystarczy sięgnąć po zamienniki, takie jak ser Violife. W jego składzie znajdziemy olej kokosowy, skrobię ziemniaczaną i kukurydzianą oraz różne aromaty pochodzenia roślinnego. Ser Violife to także świetna alternatywa dla osób uczulonych na laktozę, orzechy czy gluten. Warto po niego sięgnąć!

Kawa indyjska – doskonały smak i aromat w zgodzie z naturą

Choć przejście na dietę wegańską wiąże się z pewnymi ograniczeniami, to na szczęście nie dotyczą one kawy. Rytuał picia tego aromatycznego napoju może więc pozostać bez zmian. Warto jednak pamiętać, że weganie nie używają mleka ani śmietanki. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po produkt, którego smak i aromat nie wymagają tych dodatków.

Choć rynek został zdominowany przez ziarna pochodzenia brazylijskiego, to kawa indyjska wciąż ma się świetnie. Dzięki niewielkiej produkcji oraz wyjątkowemu, monsunowemu klimatowi napój ten może pochwalić się naprawdę niezwykłym smakiem. Kawa indyjska zaskoczy Cię aromatami drzewnymi i tytoniowymi, złagodzonymi delikatnym, orzechowym posmakiem. Koniecznie ją wypróbuj!

Sadzonki borówek amerykańskich – własne owoce smakują najlepiej!

Weganie dużą wagę przywiązują do smaku oraz doprawiania potraw. Z tego powodu częściej sięgają po produkty oznaczone jako eko, ponieważ ich smak różni się od klasycznych warzyw czy owoców. Ma to również znaczenie światopoglądowe – produkcja eko musi być zrównoważona, również poprzez ograniczenie ilości stosowanych nawozów. Takie produkty są jednak droższe, często nawet kilkukrotnie. Czy istnieje jakaś alternatywa?

Własny ogródek! Wystarczy, że posadzisz nim np. sadzonki borówek amerykańskich i możesz cieszyć się owocami o naprawdę wyjątkowym smaku. Szacunkowo jeden krzak może dostarczyć od 6 do 8 kg owoców w trakcie jednego sezonu. Wystarczy regularnie je zbierać, a następnie zamrozić lub przygotować przetwory – i gotowe! Możesz cieszyć się przepyszną borówką amerykańską niezależnie od pory roku!