Comfort food - proponujemy konkretne produkty!

Comfort food - proponujemy konkretne produkty!

Dobrze wiemy, że co do niektórych produktów mamy najzwyczajniej słabość i pewien sentyment. Oczywiście każdy postrzega to zupełnie inaczej i zupełnie inny produkt przychodzi mu na myśl. Jednak dzisiaj chcielibyśmy pokazać Ci produkty warte dostrzeżenia i uznania za "comfort food". Jesteśmy pewni, że nie zawiedziesz się naszymi propozycjami, a wręcz być może znajdziesz coś idealnego dla siebie. Nie czekaj, tylko sprawdź!

Chyba każdy wspomina miodek z sentymentem

Miód szczególnie kojarzy się z czasem dzieciństwa, ponieważ nasze babcie dodawały go praktycznie wszędzie. Chyba najbardziej sentymentalnym napojem jest mleko z miodem i masłem. Ten magiczny trunek miał być niemal lekiem na ból gardła czy przeziębienie. Ciężko powiedzieć, czy rzeczywiście działał, ale zapewniał poczucie ciepła oraz bezpieczeństwa. A to jest dla małego dziecka najważniejsze. Babcie przygotowywały też liczne dania w towarzystwie miodu, przykładowo miód gryczany może odnaleźć swoje miejsce na kanapkach, ale też rozmaitych dressingach bądź koktajlach. Wszystko uzależnione jest od Twoich potrzeb i preferencji. Dzięki miodkowi możemy próbować pysznych dań, gdzie nawet nie spodziewalibyśmy się jego obecności. Spróbuj sam przygotować właśnie takie potrawy.

Mleko w różnej postaci

Kto nie uwielbiał ciepłego mleka z płatkami lub porannego kakao, niech pierwszy rzuci kamieniem! Mleko znajduje też swoje miejsce w smoothie, koktajlach, jako zabielacz do kawy i wiele, wiele innych. Jednak mamy świadomość tego, że spora część ludzi po prostu nie toleruje laktozy, wtedy idealnym rozwiązaniem jest mleko owsiane, będące idealną opcją dla wegan. Wbrew pozorom mleczko smakuje wyśmienicie, a nawet lepiej niż to zwykłe. Jeżeli wydaje Ci się, że mleko stanowi Twojego ulubieńca, spróbuj różnych jego wariantów tak jak właśnie w tym przypadku. Mleczko owsiane jest uwielbiane przez dzieciaków, ale też dorosłych. Możesz też wybrać wariant migdałowy czy sojowy, całość trzymamy oczywiście po otwarciu w lodówce.

Do tego smak i aromat tradycyjnego ciasta

Większość z nas uwielbia ciasta i ich słodki smak, zresztą ciasta nie muszą być zawsze przesłodzone. Tradycyjna szarlotka jest wręcz czasami kwaskowata. Oprócz niej proponujemy klasyczny sernik, keksa, lodowca czy blok czekoladowy. Moglibyśmy tak wymieniać bez końca. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by przygotowywać takie przysmaki, cukiernia Sopot śmiało Cię wyręczy bez większego problemu. Udaj się do ulubionego miejsca i kup kilka sztuk różnych ciast. Powrót do lat młodzieńczych? Gwarantowany!