Co na obiad? - popularne dania z różnych kuchni świata

Co na obiad? - popularne dania z różnych kuchni świata

Kuchnia jest miejscem, w którym możemy eksperymentować. Dzięki potrawom możemy przenieść się w różne zakątki świata, nie ruszając się z domu. Jeśli brakuje Ci pomysłów na obiad, warto zainspirować się daniami przygotowywanymi w innych krajach. Sprawdź ciekawe pomysły!

Kuchnia japońska

Kuchnia japońska uznawana jest za jedną z najzdrowszych na świecie. Wynika to z tego, że dominują w niej przede wszystkim warzywa, świeże ryby czy owoce morza. W kuchni japońskiej możemy znaleźć również dania zawierające mięso. Bardzo popularną potrawą jest ramen. To zupa na bazie bulionu, z dodatkiem makaronu, mięsa i innych charakterystycznych dla kuchni japońskiej dodatków, jak pędy bambusa czy suszone grzyby. Nie jest łatwo przygotować najlepszy ramen. Łódź jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy restaurację serwującą to danie. Gdy już sprawdzimy, jak powinien smakować dobrze przyrządzony ramen, możemy spróbować tę potrawę w swojej kuchni. Popularnym daniem kuchni japońskiej jest także oczywiście sushi. Jego samodzielne przygotowanie może okazać się nie lada wyzwaniem, ale warto spróbować!

Kuchnia włoska

Kuchnia włoska słynie przede wszystkim z pizzy, ale także z różnego rodzaju dań z makaronem. Świetnym pomysłem na obiad może być spaghetti carbonara. W oryginalnej wersji przygotowuje się je bez użycia śmietanki. W skład dania wchodzi boczek, czosnek, pietruszka, ser oraz jajka. Głównym składnikiem jest oczywiście makaron. Jest to danie, które z pewnością posmakuje wszystkim członkom rodziny. Warto także spróbować samodzielnie przygotować pizzę. To świetny pomysł zarówno na obiad, jak i kolację. W tym przypadku powinniśmy się skupić przede wszystkim na odpowiednim wykonaniu ciasta. Świetnie sprawdzi się przy tym mąka typu 0, a także dobrej jakości dodatki, jak ser, salami czy warzywa. Dania kuchni włoskiej są łatwe w przygotowaniu, a także smakują niemalże każdemu!

Kuchnia Polska

Mimo, iż zazwyczaj Polacy gotują na co dzień dania z kuchni polskiej i bardzo dobrze ją znają, to z pewnością możemy znaleźć potrawę, której jeszcze nie próbowaliśmy. Oczywiście są nam znane popularne dania jak gołąbki, żurek czy pierogi. Warszawa i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie możemy znaleźć restauracje z tradycyjnymi daniami naszej kuchni. Możemy przygotować je także samodzielnie. Jednak nawet w przypadku kuchni polskiej możemy nieco poeksperymentować i spróbować dań regionalnych. Warto spróbować na przykład kartaczy - dania popularnego na Suwalszczyźnie. Są to kule, podobne do pyz, przygotowane z ciasta ziemniaczanego z nadzieniem w postaci grzybów lub mięsa. Inną, wartą spróbowania potrawą, którą możemy przygotować w domu są pyry z gzikiem, czyli ziemniaki podawane z odpowiednio doprawionym twarogiem. Dania kuchni polskiej są różnorodne i z pewnością uda nam się je przygotować samodzielne w domu!